Povilas Strazas nugalėjo Vilniaus plaukimo maratone

2022-09-01

Maratono terminas labiau įprastas bėgimo disciplinai, šią daug ištvermės reikalaujančią lengvosios atletikos rungtį renkasi tūkstančiai bėgimo mėgėjų ir profesionalų. Tačiau yra ir plaukimo maratonai, kuriuos atranda vis daugiau šios sporto šakos gerbėjų.

Jei pernai Vilniaus plaukimo maratono rytą tirštas rūkas storai užgulė Balsio ežerą ir jo pakrantes, o oro temperatūra siekė vos 10 laipsnių šilumos, tai šiemet paskutinis rugpjūčio savaitgalis priminė ne vasaros pabaigą, o vidurvasarį.

Saulė, kaip ir visą savaitę iki maratono, negailėjo vasariškos kaitros ir spindulių, tad vandens temperatūra negalėjo nedžiuginti plaukikų.

Šiemet Vilniaus plaukimo maratone rugpjūčio 27-ąją jėgas išbandė virš 300 dalyvių, pasirinkusių skirtingas distancijas pagal savo galimybes: nuo ilgiausio 10 km nuotolio iki 200 m starto ar akvatlono estafetės, o prie startų linijos buriavosi tiek buvę plaukimo rinktinės nariai, tiek tokių varžybų debiutantai.

Pirmasis 10 km nuotolį įveikė buvęs Lietuvos plaukimo rinktinės narys Povilas Strazdas – 2 val. 9:25 min.

„Smagu, kad tokios distancijos įveikimas vis dar nesukelia labai daug vargo“, – prisipažįsta varžybų nugalėtojas, kurio pavardę pastaruosius kelerius metus dažniau galima išvysti ne plaukimo, o triatlono varžybų protokoluose.

Nuo jo tik 37 sek. atsiliko Edgaras Štaras („Poseidonas“, 2:10:02 val.), trečią vietą iškovojo Eimantas Šiburkis („Kauno plaukimo mokykla“, 2:30:25 val.).

„Tikrinau dalyvių sąrašus, žinojau, kad su Edgaru plauksime kartu. Šiemet plaukimui skyriau žymiai mažiau dėmesio, koncetravausi į kitas triatlono rungtis, nes kitose disciplinose turiu gerokai pasitempti.

Distancijos metu nuotaika keitėsi tikriausiai 5-6 kartus. Kaip ir minėjau, pačios distancijos įveikimas kol kas nekelia jokių sunkumų, bet tikslai visuomet aukščiausi – būti pirmam“, – neslepia P. Strazdas, 2013 metais tapęs pasaulio plaukimo jaunimo vicečempionu (4 x 100 m kompleksinio plaukimo estafetėje), o 2014-aisiais iškovojęs jaunimo olimpinių žaidynių sidabro medalį (200 m kompleksinis plaukimas).

„Maždaug įpusėjus pirmą ratą, pamenu, šiek tiek pradėjau jausti nuovargį, atrodė, kad tuoj Edgaras nuplauks ir liksiu vienas. Tačiau, po tam tikro laiko tempas šiek tiek krito, o ir aš atsigavau. Antrame rate jaučiausi žymiai geriau, praktiškai visą ratą žinojau, kad reikalui esant finiše turėsiu pakankamai jėgų dar paspausti.

Be abejo, buvo ir sunkesnių atkarpėlių, bet svarbiausia jas pralaukti, kažkuriuo metu vis tiek „pramuša“. Dar gal kažkiek psichologiškai padėjo ir suteikė pasitikėjimo tai, kad Edgaras prieš startą prasitarė, jog ką tik po atostogų, todėl žinojau, kad nebus geriausios formos“, – varžybų eigą prisiminė P. Strazdas.

Anot jo, varžybų organizatoriai šiemet pasistengė lydėdami plaukikus.

„Pasimokyta iš praėjusių metų klaidų. Patiko, kad visą kelią lydėjo asmuo su irklente, dėl to ženkliai palengvėjo orientavimasis. Be to, šiemet turbūt pirmą kartą gavosi tiksliausias distancijos atstumas, kadangi ankstesniais metais kelių šimtų metrų pritrūkdavo“, – pastebėjo trečius metus paeiliui Vilniaus plaukimo maratone nugalėjęs P. Strazdas, kuriam šis startas šiemet buvo vienintelis atviro vandens varžybose.

Jo visas dėmesys – triatlonui, kurį siūlo išbandyti ir kitiems aktyvią karjerą baigusiems ar ypač gerų rezultatų neturintiems plaukikams. Tokiems jis turi svarbų patarimą.

„Juk nuo plaukimo viskas ir prasideda, bėgti ir minti išmokti žymiai paprasčiau nei plaukti. Be to, atėjusiam plaukikui kur kas lengviau pasiekti aukštų rezultatų per gerokai trumpesnį laiką, ką tikriausiai mes tik patvirtiname.

Svarbu tik pažymėti, jog nusprendus persikvalifikuoti, siūlau iš karto kreiptis į tai išmanantį žmogų, kadangi tokiu būdu bus išvengta daug nemalonių patirčių, įskaitant traumų galimybes.

Plaukime buvau įpratęs kiekvieną treniruotę turėti tam tikrų „darbo“ atkarpų, o bėgime ar dviračių rungtyje apie 70 proc. treniruočių sudaro lengvi bėgimai ar važiavimai, neperžengiant tam tikros pulso atžymos. Neslėpsiu, tiek man, tiek kitiems plaukikams iš pat pradžių buvo sunku tą suprasti“, – atskleidė P. Strazdas.

Visas tekstas – Delfi.lt

Jurgis Šeika apie BTT Swim: daug degančių akių

Norėdami sužinoti daugiau apie BTT Swim programą, kokie apmąstymai jai prasidėjus, pasikalbėjome su plaukimo treneriu Jurgiu Šeika. Pirmas įspūdis įvairus:...

Plačiau
Kas laukia 2023-iųjų metų sezone

Ateinantis BTT 2023 metų sezonas jau ne už kalnų! Įdomios varžybos tiek užsienyje, tiek Lietuvoje, bendrystė, naujos pažintys, užsispyrimas, o...

Plačiau
Pavasario akvatlono čempionatas

Balandžio 9 d. Druskininkuose įvyko Lietuvos pavasario akvatlono čempionatas. Tai žymėjo pirmąjį rimtesnį triatlono sezono atidarymą! LSC sporto komplekso „Druskininkai“...

Plačiau
Komandos stovykla Ispanojoje

Pasibaigė sporto stovykla Ispanijoje! BTT komandos motyvaciją bei energiją pakėlusi stovyklą puikiai paruošė Lietuvoje ateinantiems geriems orams. Treneris Povilas Strazdas...

Plačiau

Tapk nariu

Prisijunk prie mūsų ir startuok su BTT komanda svarbiausiose triatlono varžybose!

Esame atvirtas triatlono klubas, todėl į savo narių gretas priimame motyvuotus, rezultatų siekiančius profesionalus, augimo ieškančius mėgėjus, triatloną iš arčiau pažinti norinčius sporto entuziastus, bei vaikus, kuriems sportas ir disciplina suformuos teisingus įpročius visam gyvenimui.