Norėdami sužinoti daugiau apie BTT Swim programą, kokie apmąstymai jai prasidėjus, pasikalbėjome su plaukimo treneriu Jurgiu Šeika.
Pirmas įspūdis įvairus: „Daug individualių niuansų, degančių akių su klaustukais žvilgsniuose ir viską riša bendri suaugusiųjų fiziniai iššūkiai, kurie suvynioti į stiprią savimotyvaciją, kurios dažnai trūksta paaugliams. Bus įdomi kelionė ir tobulėjimas visiems, įskaitant treniruojančius.“, – teigia treneris.
Nemaišykime plaukimo baseine ir plaukimo atviruose vandenyse!
Baseinas – kontroliuojama aplinka, žinome, ko tikėtis, tačiau atvirame vandenyje – viskas atvirkščiai.
„WOWSA (World Open Water Swimming Association) įkurėjas Steven Munatones turi trumpą frazę, kuri pasako viską: „Expect the unexpected”. Čia gali nutikti viskas, ko nesitiki. Todėl atviro vandens pasiruošimas susideda iš daug elementų, kurių niekada nerasi baseino treniruočių plane: aklimatizacija, startinė pozicija, masiniai startai, orientacija trasoje, „drafting’as”, plaukimas grupėje, plaukimas artimu atstumu, posūkiai, maitinimasis, finišas vandenyje ir sausumoje.“
Plaukimo trenerio pagrindiniai patarimai, paslaptys, kaip greičiau išmokti geros plaukimo technikos?
- Pradedant intensyviai treniruotis neskubėti ir nesukti galvos apie grybšnio detales ir greitį.
- Labai svarbu atrasti komfortą vandenyje ir suvokti save jame: kvėpavimo pagrindai, atsipalaidavimas, galvos ir kūno pozicija.
- Svarbu suprasti, kad esame visi skirtingi.
- Kas tinka man, yra neįkandama kitam ir atvirkščiai.
- Reikia rasti savo būdą efektyviausiai „kabintis į vandenį” panaudojant mažiausiai pastangų.
- Treneris galės padėti tik jeigu bus atvirai kalbama ir noras bus abipusis.
- Bendras vardiklis viskam yra kaip jautiesi būnant vandenyje.
- Kas vyksta galvoje panardinus nosį, burną ar nuleidus galvą atmerktom akim.
- Neįmanoma mokytis technikos ar net blaiviai bandyti galvoti apie ją, jeigu kūnas panikuoja ir pagrindinė mintis: „Kaip įkvėpti kuo greičiau, nes uždusiu”; „Aš nieko nematau per tuos akinius”, „Po mano kojom 15 metrų gylis” ir t.t. ir panašiai.
- Kvėpavimas ir sąmoningumas. Tai du atraminiai elementai.
- Ačiū Jurgiui Šeikai!
„Vanduo yra 800 kartų tankesnis už orą, todėl plaukiantysis turi 800 kartų daugiau dėmesio kreipti į „aero poziciją”, nei dviračių entuziastas į aptakius šalmus ar nuskustas kojas“, – juokauja Jurgis.
Džiaugiamės, galėdami teigti, kad BTT Swim startavo! Kuo toliau, tuo greičiau, kokybiškiau, užtikrinančiau!